Większa flota oznacza sprawny transport przesyłek
Poszerzenie floty przyczyni się do lepszej obsługi klientów oraz zagwarantuje połączenia logistyczne placówek poczty z sortowniami.
Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej zauważa: Rozwój logistyki jest kluczowy dla działalności biznesowej Poczty Polskiej. Szczególnie teraz, kiedy przygotowujemy się do piku przedświątecznego, ważne jest dla nas zapewnienie sprawnego transportu do obsługi przesyłek dynamicznie rosnącego rynku e-commerce.
Dzięki nowym samochodom, listy i paczki będą mogły być dostarczane sprawniej, lepiej będą także obsługiwani klienci biznesowi, a w szczególności sklepy internetowe.
Umowa Poczty Polskiej z PKO Leasing SA
PKO SA Leasing ma dostarczyć Poczcie Polskiej 18 samochodów ciężarowych marki Iveco o ładowności do 8 t, a w 2021 roku Poczta otrzyma kolejne 25 ciężarówek. Samochody mają posiadać nadwozie typu furgon i wyposażone być w platformy załadunkowe o ładowności do 4,5 t i do 8 t.
Jak mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej: Modernizacja floty jest odpowiedzią Poczty na stały trend wzrostu liczby paczek. Nowoczesne auta to nie tylko większa efektywność transportu czy optymalizacja kosztów, ale także wygoda dla użytkujących je kierowców.
Dostawcy leasingowych aut wybrani w przetargu
Dostawców samochodów wybrano w przetargu. Poczta ma w użyciu 5000 samochodów dostawczych różnego rodzaju, a w tym 20 aut elektrycznych – w zeszłym roku Poczta poszerzyła swoją flotę o auta elektryczne marki Nissan. Zawarła wówczas umowę z Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Działania te realizowane były w ramach „Planu rozwoju elektromobilności w Polsce”, przygotowanego przez Ministerstwo Energii.
Poczta Polska posiada 7,6 tys. placówek pocztowych i w ciągu roku przewozi blisko 1,7 mld przesyłek. Poszerzenie floty pozwoli spółce na lepsze funkcjonowanie, jeśli chodzi o dostarczanie przesyłek czy obsługę klientów. W dzisiejszych czasach, gdy prężnie działa branża e-commerce i rośnie liczba zamawianych przesyłek, zwiększenie liczby aut jest reakcją na zapotrzebowanie osób, korzystających z usług Poczty Polskiej.
0 komentarzy